Jak nawilżam swoje dłonie?

O nawilżaniu i o tym co nie służy moim dłoniom mogłabym Wam opowiadać godzinami. Dlaczego? Bo więcej im szkodzi niż pomaga. Nawet wspaniały i uwielbiany przez wielu olej arganowy. Po użyciu tego specyfiku, w jednej chwili, skórki wokół moich paznokci robią się suche i szorstkie. Wyruszyłam więc na poszukiwanie czegoś, co W KOŃCU chociaż trochę poprawi stan nawilżenia mojej skóry na dłoniach i dodatkowo odżywi, chociaż troszeczkę, moje paznokcie. Nie od dziś wiadomo, że walczę o dłuższe łożysko. Co mi pomaga w moich zamierzeniach? Nie jako zapomniany przeze mnie olej kokosowy. 
Dawno, dawno temu... używałam go do olejowania zarówno włosów jak i dłoni. Dla włosów okazał się zbyt tłusty, ale dla moich rąk jest rewelacyjny! Parę dni temu znalazłam na internecie sposób, dzięki któremu już po paru użyciach jest o wiele lepiej!
Czego używam? Już Wam mówię! Przede wszystkim oleju kokosowego. Aktualny jest akurat z Holandii, ale w zapasie mam także ten z polskiego sklepu zielarskiego.

About humidification and what does not serve my hands I could tell you hours. Why? Because it hurts more than it helps. Even great and loved by many argan oil. After using this particular product, in an instant, the skin around my nails becomes dry and rough. So I went out to search for something that IN THE END will at least improve the condition of my skin moisturizer and will nourish, although a little, my nails. It is not known today that I am fighting for a longer bearing. What helps me in my plans? Not as a forgotten coconut oil
Once upon a time ... I used it to oil both my hair and my hand. For hair it was too fat, but for my hands it is sensational! A few days ago I found on the Internet a way to use it after a few uses is much better! 
What am i using I'm already talking to you! First of all coconut oil. The current is from the Netherlands, but in the store I have also from the Polish herbal shop.

Oprócz oleju potrzebuję także dwóch par rękawiczek. Pierwsza to rękawiczki nitrylowe. Bardzo ważne, aby były bezpudrowe. Akurat udało mi się znaleźć różowe! Ważne jest także to, aby nie były za duże. Druga to rękawiczki bawełniane. Przyda się także cukier, fusy kasy czy sól.

In addition to the oil, I also need two pairs of gloves. The first is nitrile gloves. It is very important to be powder-free. I just found the pink! It is also important not to be too big. The second is cotton gloves. Sugar, coffers or salt are also good.

Zaczynam od tego, że na początku wykonuję peeling dłoni. Łączę niewielkie ilości cukry, fusów kasy lub soli z olejem i szoruję dłonie. Następnie je spłukuje i nakładam sporą ilość oleju kokosowego. Właściwie to wmasowuję go. W kolejnym kroku zakładam rękawiczki nitrylowe, a na nie rękawiczki bawełniane. W takiej masce chodzę minimum jedną godzinę. Zazwyczaj zostawiam na całą noc. Gdy już chcę zmyć całą maskę, zdejmuje obie pary rękawiczek i opłukuję dłonie wodą. Wycieram w papierowy ręcznik, a resztę oleju który został ponownie wmasowuję. 
Po takim zabiegu mam gładkie i nawilżone dłonie. Zauważyłam, że powoli (rzekłabym BARDZO POWOLI) wydłuża mi się naturalne łożysko paznokcia i mam nadzieję, że tym wpisem tego nie zapeszyłam.
Oprócz tego olej kokosowy służy mi także do mycia rąk - tak, nie używam już mydła, które dodatkowo wysuszało mi dłonie - a także zmywania makijażu oczu. Dzięki temu odżywię także swoje rzęsy, brwi i okolicę wokół oczu.
W związku z moim olejowaniem dłoni, zapraszam Was do mojego 30-dniowego wyzwania.
Przez 30 dni będziemy używać oleju kokosowego, aby pomóc swoim dłoniom i paznokciom. Nie musicie codziennie wykonywać takiej maski jak ja. Wystarczy moczyć pazurki w podgrzanym oleju lub wcierać go tylko w skórki wokół paznokci. Jeśli macie chęć i czas to naprawdę polecam! Poniżej wstawiam Wam logo do wklejenia na swojego bloga. Tym czasem chciałabym Wam pokazać jak wyglądają moje paznokcie gołe - tylko się nie przestraszcie!

I start with the fact that he is doing a peeling at the beginning. I connect myself many times, cash or oil salts and scrub hands. Then rinse and apply a good amount of coconut oil. I'm right to massage him. In the next step I wear nitrile gloves and cotton gloves on them. In the mask I walk at least one. I usually leave for the night. When I want to wash the entire mask, both gloves are removed and my hands are washed with water. I wipe in a paper towel, the rest back I massage. 
After the treatments I have smooth and moisturized hands. I noticed that slowly (I would say VERY SLOW) I am longing for natural advantages and I hope this entry has not been forgotten. From this coconut oil honey to do with hand washing - yes, I no longer use soap, which further dry my hands - and also make eye makeup. Thanks to that I will also nourish eyelashes, eyebrows and the surrounding area. Due to my palm oiling, I invite you to do my 30 day challenge. 
For 30 days of coconut oil needed to wear out with your hands and nails. You do not have to wear masks every day like me. Just soak the claws in the heated oil or rub it in the oven only. If you have the desire and the time to be recommended! Below I am putting you logo to paste on your blog. At this time I would like to show you what my bare nails look like - just do not be afraid!
Tutaj akurat jeszcze przed testowaniem bazy z INDIGO, a po ściągnięciu hybryd :).

Here just before testing the base from INDIGO, and after removing the hybrids :).

Buziaki :* 

Kisses :*

33 komentarze:

 1. Na szczęście teraz już nie mam większych problemów z dłońmi, ale kiedyś to był koszmar.

  OdpowiedzUsuń
 2. Próbowałam używać oleju kokosowego, ale marny efekt; najlepiej jednak sprawdzają się u mnie kremy do rąk z Sally Hansen i Evree

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, bo u mnie naprawde dobrze sobie radzi :)

   Usuń
 3. Dawniej używałam rękawiczek i trzymałam je przez całą noc, pozwalając super bogatemu kremu się wchłonąć. Ale ostatnio zrobiłam się chyba zbyt leniwa i po prostu w ciągu dnia używam dużo kremów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wlasnie w ciagu dnia uzywam malo kremow, wiecej olei :)

   Usuń
 4. Moje dłonie nigdy nie były wymagające :) bywało że nawet zapominałam o używaniu kremu przez kilka dni a i tak były w dobrym stanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaskoczyłaś mnie myciem dłoni olejem. W ten sposób jeszcze go nie wykorzystywałam. U mnie ma swoje miejsce na półce ale głównie do olejowania włosów (o ile sobie o tym przypomnę :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla moich wlosow jest za tlusty :)

   Usuń
 6. Ja się muszę wziąć za nawilżanie bo aż mi skóra pęka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jej, to u mnie az tak zle nie jest:)

   Usuń
 7. Ja nie mam problemów ze skórą dłoni, gorzej za to mają się moje stopy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ten sposob takze do stop :)

   Usuń
 8. Ja do dłoni używam jedynie kremu nawilżającego,niczego więcej nie potrzebuję ,ale za to moje stopy są wymagające ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Love your post dear ♥
  I'm following you #147, would you like to follow me back, I would be glad? ^_^
  www.limitededitionlady.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie próbowałam jeszcze takiego sposobu, ja zawsze stosuję swój ulubiony krem :)

  Pozdrawiam, Tak Po Prostu BLOG :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam takze do kremow ten sposob :)

   Usuń
 11. Ja stosuję tylko krem i od czasu do czasu jakąś maskę nawilżającą :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie, do obserwowania i komentowania :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wpadłam na pomysł żeby nakładać rękawiczki nitrylowe pod bawełniane - świetny patent :) pożyczę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idealne zeby utrzymac cieplo i wszystko lepiej sie wchlonelo :)

   Usuń
 13. Ja do rąk używam tylko kremu nawilżającego. Mam go zawsze pod ręką w pracy i koło łóżka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zazdroszcze. Ja o kremach zawsze zapominam ;P

   Usuń
 14. Ja na co dzień krem, wieczorami olej kokosowy i bawełniane rękawiczki na noc ♥

  OdpowiedzUsuń
 15. jak tylko przeczytałam tytuł posta od razu sięgnęłam po krem do rąk:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja tak srednio lubie kremy do rak :)

   Usuń
 16. staram się codziennie kremować dłonie a raz w tygodniu zrobić sobie mini spa z bawełnianymi rękawiczkami :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo często używam rękawiczek bawełnianych z moim ulubionym kremem na noc :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Będzie mi bardzo miło! ❤
Komentując bloga zgadzasz się na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu
Na wszystkie pytania odpowiadam pod komentarzem.